top of page
Siyah Arka Plan
Screenshot_20230110-011945_Instagram-01_edited_edited.jpg

"Medya besteciliği, duygusal bir sanat formu olarak kabul edilir ve dinleyicileri mevcut duygusal durumlarından istenen bir duruma taşımada benzersiz yeteneğe sahiptir. Çocukluğumdan bu yana duyguları bilinçli bir şekilde manipüle etmek ve bu özel sanatı icra etmek, en büyük amacım olmuştur. Bu nedenle, görsel medya için müzik besteleme sanatına tüm hayatımı adamaktan büyük gurur duyuyorum."


 

Arın Aykut, bağımsız filmlerden video oyunlarına, animasyonlardan televizyon dizilerine ve tiyatro prodüksiyonlarına kadar farklı medya türlerinde müzik bestelemiş, üretmiş ve icra etmiş bir medya bestecisi, piyanist ve orkestra şefidir.
 

Aykut'un müzikal yolculuğu, opera sanatçısı babasının (Tamer Aykut) desteğiyle 8 yaşında başladı. Lisans eğitimini Ankara Devlet Konservatuvarı ve Prag Sahne Sanatları Akademisi'nde piyano performansı alanında tamamladı ve daha sonra Ankara Devlet Konservatuvarı ve Chopin Müzik Üniversitesi'nde orkestra şefliği alanında yüksek lisans derecesi aldı.
 

Kariyeri boyunca Aykut, Almanya'daki Würzburg Sarayı gibi prestijli mekanlarda "Art Without Limit adlı Avrupa Birliği projesinin bir parçası olarak solo piyanist olarak sahne aldı ve ABD'de düzenlenen "The World Pianist Invitational" piyano yarışmasında finalist oldu. Ayrıca SCA Müzik Vakfı Piyano Yarışması jürisinde yer aldı ve Ulusal Polonya Radyo Senfoni Orkestrası ve Devlet Polifonik Korosu gibi tanınmış orkestraları/koroları yönetti.
 

Bir performans sanatçısı olarak kariyerinin yanı sıra Aykut, 2013 yılından bu yana film, televizyon, tiyatro, çizgi film ve reklam için müzik besteliyor. Goethe Enstitüsü - Sinema-Dans Film Festivali'nden "İzleyici Ödülü", Türk Sanat Kurumu Derneği'nden "En İyi Besteci" ödülü, Shazam Türkiye'den "En Çok Aranan Müzik" ve Spotify Türkiye'den "Viral 50" gibi ödüller edinen Aykut, Birleşik Krallık'ta bulunan Batı Londra Üniversitesi'nde Film ve Televizyon için Kompozisyon alanında ikinci yüksek lisans derecesini tamamlamış, şimdilerde Londra'da medya bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olarak kariyerine devam etmektedir.

png-transparent-flag-of-england-flag-of-the-united-states-flag-of-the-united-kingdom-ameri
bottom of page