top of page

Arın Aykut, Londra'da yaşayan, bağımsız filmlerden video oyunlarına, animasyonlardan televizyon dizilerine ve tiyatro prodüksiyonlarına kadar çeşitli platformlar için müzik üretmiş bir besteci, piyanist ve orkestra şefidir.
 

Aykut'un müzikal yolculuğu, opera sanatçısı babası Tamer Aykut'un desteğiyle 8 yaşında başladı. Ankara Devlet Konservatuvarı ve Prag'daki Performans Sanatları Akademisi'nde piyano performansı üzerine lisans eğitimini tamamladı. Daha sonra Ankara Devlet Konservatuvarı ve Chopin Müzik Üniversitesi'nde orkestra şefliği yüksek lisans derecesini aldı. Ayrıca, London College of Music'de (University of West London) Film ve Televizyon Besteciliği alanında ikinci yüksek lisans derecesini tamamladı ve kariyerine Londra, Birleşik Krallık'ta devam etmektedir.
 

Performans kariyeri boyunca Aykut, "Art Without Limits" adlı Avrupa Birliği projesinin bir parçası olarak Almanya'daki Würzburg Sarayı gibi prestijli mekanlarda solo piyanist olarak sahne aldı ve ABD'de düzenlenen "The World Pianist Invitational" yarışmasında finalist oldu. SCA Müzik Vakfı Piyano Yarışması jürisinde yer aldı ve Polonya Ulusal Radyo Senfoni Orkestrası, Hacettepe Akademik-Gençlik Orkestrası ve Türk Devlet Polifonik Korosu gibi tanınmış orkestraları ve koroları yönetti.
 

Besteci olarak, kısa ve uzun metrajlı filmlerden video oyunlarına, animasyonlardan televizyon dizilerine ve tiyatro prodüksiyonlarına kadar çeşitli medya için müzik besteleme ve prodüksiyon yapmıştır. Arın Aykut'un son çalışmaları arasında 2024 yılında yayınlanması planlanan Avustralya yapımı Life After Man adlı post-apokaliptik bir film yer almaktadır. Ayrıca 2023 kısa filmi Log Diaries: Seekers of Water, Tenement, "Mis Gibi", Log Diaries 2: Desertion ve mobil video oyunu "Trash Run" için besteci olarak görev almıştır. Ayrıca Homeland adlı bir yaylı çalgılar topluluğu eseri bestelemiş ve aynı yıl "Bernarda Alba'nın Evi" adlı tiyatro oyunu için orijinal müzikler bestelemiştir.

bottom of page